Başa
ONLINE
RANDEVU
Kurumsal » Refakatçı Politikası

Refakatçi gereksinimine hastanın doktoru tarafından karar verilmektedir. Servise gelen hasta yakınına refakatçi kartı verilir. Refakatçilerin hastanemizde refakatçi olarak bulundukları sürece kartlarını üzerlerinde görünür bir şekilde takmaları gerekmektedir. Refakatçi kartı başkası tarafından kullanılmaz. Refakatçi kartı, giriş çıkışlarda güvenlik görevlileri tarafından kontrol edilir. Refakatçi değişimlerinden servis hemşireleri haberdar edilecektir. Refakatçiye refakat kartlarını göstermek sureti ile ayrı bir ücret ödemeksizin öğle yemekleri verilir.

Refakatçiler ilgili hekim ya da hemşire istemi dışında, hastalarını servis dışına çıkarmayacak veya yatağını değiştirmeyecektir. Refakatçiler hastaya yiyecek, içecek getirmeyecek, hekim ya da hemşireye danışmadan hastaya hiçbir yiyecek, içecek vermeyecektir. Refakatçiler hastaya hekim ve hemşirenin bilgisi dışında herhangi bir uygulama yapamaz.

Refakatçiler hastane kurallarına uymalıdırlar. İhlali halinde, ilgili kişinin refakat durumu kabul edilmeyecektir.

Refakatçiler hastaneye ait eşya-malzemeleri düzenli ve temiz tutmalıdır. Hastane malına zarar veren refakatçi, zararı karşılamak mecburiyetindedir. Refakatçilerin istirahat edebilmeleri için hasta odalarında bulunan refakatçi koltuklarını kullanabilirler.

Refakatçiler hastanede tütün, sigara ve alkollü madde kullanamazlar. Refakatçiler hastaları ile ilgili herhangi bir sorun olduğu zaman hemşireye haber vermelidir.

Refakatçilerin, gerek görüldüğünde (vizit saatlerinde, hastaya girişim yapılacağı zaman vs.) hasta odalarından çıkmaları gerekmektedir. Refakatçilerin hastalarının taburcu olması durumunda refakatçi kartlarını teslim etmeleri gerekmektedir.

Öneri, teşekkür ve şikâyetlerinizi "Hasta İletişim Birimi", "dilek-öneri kutuları" ve "e-posta" aracılığı ile iletebilirsiniz.

Sizlere huzurlu bir ortam sağlanması için, hasta ve yakınlarının; hasta odası ve servis koridorlarında yüksek sesle konuşmaması, çalışanları ve diğer hastaları rahatsız etmemesi beklenir. Ayrıca odalarınızda bulunan televizyonların başkalarını rahatsız etmeyecek şekilde kullanılması; doktor vizit saatlerinde ve saat 23:00 dan sonra kapatılması gerekir.

BU KURALLAR HASTALARIMIZA DAHA İYİ HİZMET VEREBİLMEK İÇİNDİR. GEREKLİ HASSASİYETİ GÖSTERDİĞİNİZ İÇİN TÜM HASTA, REFAKATÇİ VE ZİYARETÇİLERE TEŞEKKÜR EDER GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZLE

SAĞLIKLI GÜNLER
HASTANE YÖNETİCİSİ